Oscar-díj 2011

83th Academy Awrds – 83. Oscar díjátadó jelöltjei és nyertesei


  • időpont: 2011. február 27.
  • helyszín: Kodak Nagyszínház, Hollywood, LA, USA
  • házigazdák: Anne Hathaway és James Franco
  • közvetítő csatorna: abc
  • nézőszám (Amerikában): 37,9 millió fő

A jelöltek listáját 2011. január 25.-én jelentették be.

Több jelölést összeszedet filmek:

  • A király beszéde – 12/4
  • A félszemű – 10/0
  • A közösségi háló – 8/3
  • Eredet – 8/4
  • A harcos 7/2
  • 127 óra – 6/0
  • Fekete hattyú – 5/1
  • Toy Story – Játékháború 3 – 5/2
  • The Kids Are All Right – 4/0
  • Winter’s Bone – 4/0
  • Alice Csodaországban – 3/2
  • Buitiful – 2/0
  • Harry Potter 7 (1.rész) – 2/0
  • Így neveld a sárkányodat – 2/0


Legjobb film:

  • 127 óra
  • A félszemű
  • A harcos
  • A király beszéde (nyert)
  • A közösségi háló
  • Fekete hattyú
  • Eredet
  • The Kids Are All Right
  • Toy Story – Játékháború 3
  • Winter’s Bone

Lejobb rendezés:

  • Darren Aronofsky – Fekete hattyú
  • Joel Coen and Ethan Coen – A félszemű
  • David Fincher – A közösségi háló
  • Tom Hooper – A király beszéde (nyert)
  • David O. Russell – A harcos

Legjobb férfi főszereplő:

  • Javier Bardem – Biutiful
  • Jeff Bridges – A félszemű
  • Jesse Eisenberg – A közösségi háló
  • Colin Firth – A király beszéde (nyert)
  • James Franco – 127 óra

Legjobb női főszereplő:

  • Annette Bening – The Kids Are All Right
  • Nicole Kidman – Rabbit Hole
  • Jennifer Lawrence – Winter’s Bone
  • Natalie Portman – Fekete hattyú (nyert)
  • Michelle Williams – Blue Valentine

Legjobb férfi mellékszereplő:

  • Christian Bale – A harcos (nyert)
  • John Hawkes – Winter’s Bone
  • Jeremy Renner – Tolvajok városa
  • Mark Ruffalo – The Kids Are All Right
  • Geoffrey Rush – A király beszéde

Legjobb női mellékszereplő:

  • Amy Adams – A harcos
  • Melissa Leo – A harcos (nyert)
  • Helena Bonham Carter – A király beszéde
  • Hailee Steinfeld – A félszemű
  • Jacki Weaver – Animal Kingdom

Legjobb adaptált forgatókönyv:

  • 127 óra – Danny Boyle és Simon Beaufoy (Aron Ralston története alapján)
  • A félszemű – Joel Coen & Ethan Coen (Charles Portis regénye alapján)
  • A közösségi háló – Aaron Sorkin (Ben Mezrich története alapján) (nyert)
  • Toy Story – Játékháború 3 – Michael Arndt (Story: John Lasseter, Andrew Stanton és Lee Unkrich)
  • Winter’s Bone – Debra Granik éd Anne Rosellini (Daniel Woodrell regénye alapján)

Legjobb eredeti forgatókönyv:

  • Another Year – Mike Leigh
  • A harcos – Scott Silver, Paul Tamasy Johnson és Eric Johnson
  • A király beszéde – David Seidler (nyert)
  • Eredet – Christopher Nolan
  • The Kids Are All Right – Lisa Cholodenko és Stuart Blumberg

Legjobb animációs film:

  • Így neveld a sárkányodat – DreamWorks Animation
  • The Illusionist – Sony Pictures Classics
  • Toy Story – Játékháború 3 Disney/Pixar (nyert)

Legjobb látvány és díszlet:

  • A félszemű – Jess Gonchor, Nancy Haigh
  • A király beszéde – Eve Stewart, Judy Farr
  • Alice Csodaországban – Robert Stromberg, Karen O’Hara (nyert)
  • Eredet – Guy Hendrix Dyas, Larry Dias és Doug Mowat
  • Harry Potter 7 (1.rész) – Stuart Craig, Stephenie McMillan

Legjobb fényképezés:

  • A félszemű – Roger Deakins
  • A király beszéde – Danny Cohen
  • A közösségi háló – Jeff Cronenweth
  • Eredet – Wally Pfister (nyert)
  • Fekete hattyú – Matthew Libatique

Legjobb jelmez:

  • A félszemű – Mary Zophres
  • A király beszéde – Jenny Beavan
  • Alice Csodaországban – Colleen Atwoodi (nyert)
  • I Am Love – Antonella Cannarozz
  • The Tempest – Sandy Powell

Legjobb vágás:

  • 127 óra – Jon Harris
  • A harcos – Pamela Martin
  • A király beszéde – Tariq Anwar
  • A közösség háló – Angus Wall és Kirk Baxter (nyert)
  • Fekete hattyú – Andrew Weisblum

Legjobb smink:

  • A farkasember – Rick Baker és Dave Elsey (nyert)
  • Barney’s Version – Adrien Morot
  • The Way Back – Edouard F. Henriques, Gregory Funk, Yolanda Toussieng

Legjobb filmzene:

  • John Powell – Így neveld a sárkányodat
  • Alexander Desplat – A király beszéde
  • A.R. Rahman – 127 óra
  • Trent Reznor és Atticus Ross – A közösségi háló (nyert)
  • Hans Zimmer – Eredet

Legjobb betétdal:

  • “Coming Home” – Country Strong
  • “I See the Light” – Aranyhaj és a nagy gubanc
  • “If I Rise” – 127 óra
  • “We Belong Together” – Toy Story 3 (nyert)

Legjobb hangkeverés:

  • A félszemű – Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F. Kurland
  • A király beszéde – Paul Hamblin, Martin Jensen, John Midgley
  • A közösségi háló – Ren Klyce, David Parker, Michael Semanik, Mark Weingarten
  • Eredet – Lora A. Hirschberg, Gary A. Rizzo, Ed Novick (nyert)
  • Salt ügynök – Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan, William Sarokin

Legjobb hangvágás:

  • A félszemű – Skip Lievsay és Craig Berkey
  • Eredet – Richard King (nyert)
  • Száguldó bomba – Mark P. Stoeckinger
  • Toy Story – Játékháború 3 – Tom Myers és Michael Silvers
  • Tron 2 – Örökség – Gwendolyn Yates Whittle és Addison Teague

Legjobb látvány effektusok:

  • A Vasember 2 – Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright, Daniel Sudick
  • Alice Csodaországban – Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas, Sean Phillips
  • Azután – Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski, Joe Farrell
  • Eredet – Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley, Peter Bebb (nyert)
  • Harry potter 7 (1.rész) – Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi

Legjobb dokumentumfilm:

  • Exit Through the Gift Shop – Banksy
  • GasLand – Josh Fox
  • Inside Job – Charles Ferguson (nyert)
  • Restrepo – Tim Hetherington
  • Waste Land – Lucy Walker és Angus Aynsley

Legjobb rövid dokumentumfilm:

  • Killing in the Name
  • Poster Girl
  • Strangers No More (nyert)
  • Sun Come Up
  • The Warriors of Qiugang

Legjobb rövidfilm:

  • The Confession – Tanel Toom
  • The Crush – Michael Creagh
  • God of Love – Luke Matheny (nyert)
  • Na Wewe – Ivan Goldschmidt
  • Wish 143 – Ian Barnes és Samantha Waite

Legjobb animációs rövidfilm:

  • Day & Night – Teddy Newton
  • The Gruffalo – The Gruffalo és Max Lang
  • Let’s Pollute – Geefwee Boedoe
  • The Lost Thing – Shaun Tan and Andrew Ruhemann (nyert)
  • Madagascar, a Journey Diary – Bastien Dubois

Legjobb idegennyelvű film:

  • Hors la Loi (algír)
  • Incendies (kanadai)
  • In a Better World (dán) (nyert)
  • Dogtooth (görög)
  • Biutiful (mexikói)

9 hozzászólás a(z) “Oscar-díj 2011” bejegyzéshez

  1. Hugo

    Az én tippem az idei oscar-díj jelőltjeire a legjobb filmek kategóriájában:
    127 Hours, Tolvajok városa, The Social Network – A közösségi háló, True Grit, és a The King’s Speech

  2. Papp Atilla

    Mi vel 10 et jelölnek szentem
    The Social Netwrok, Hereafter, Conviction,The King’s Speech, Casino JAck, 127 Hours, Get Low, You Will Meet a tall dark stranger , Restless, How du you know? dilemma vag még akármi lehet

  3. Papp Atilla

    az a mexikói film?
    biztos nagy szar :/
    szentem social network kids are all right winters bone kings speech inception fighter burlesque black swan blue valentin
    meg még meglátjuk

  4. orkiman

    Hogy a Tron még csak jelölést sem kapott a legjobb látványra… Elképesztő!

    Amúgy várható volt az eredmény, de persze nem mindenben értek egyet. Örülök, hogy végre Christian Bale megkapta az oscart.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.