Pixar rövidfilmek

Pixar rövidfilmjei

Kijelenthetjük, hogy a Pixar fantasztikus dolgokat tud megvalósítani az animáció segítségével. Egymás után több sikerfilmjük is megjelent, kasszasikert garantálva majdnem az összes címnél. Viszont amíg a filmjeik kapták a figyelmet, addig az emberek gyakran nem is tudták, hogy kisfilmekkel kezdték, mielőtt belekezdtek az egész estés mozis animációkba. Ugyanolyan jó munkát végeztek itt is, mint a filmeknél.

Luxo Jr.

év: 1986
moziban, amivel vetítették: Toy Story 2

Ez az, ami elindította és egyfajta védjegyként szolgált a Pixar-nak. Luxo Jr. egyszerű, a legkorszerűbb technológiával készült, de neki szíve van, a fenébe is! Csak körbe-körbe pattogtatja azt a labdát, ami olyan édes, hiszen a lámpák nem tesznek ilyet. De ez nem is baj, hiszen neki van egy másik, jobb labdája.

Red’s Dream

év: 1987
moziban, amivel vetítették:

Red álmában a sztár. Tényleg ő. Nem is a bohóc, aki bitorolja a rivaldafényt, ahol minden egykerekezőnél jobban zsonglőrködik. De sajnos ez semmi más, csak egy álom. Ez a kisfilm egy nagyszerű történettel bír, és egész jól néz ki ahhoz képest, hogy ez volt a Pixar második próbálkozása. A bohóc kicsit ijesztően néz ki, de ez inkább a bohóc miatt volt, mint a Pixar miatt.

Tin Toy

év: 1988
moziban, amivel vetítették:

„Ó Istenem, mi van azzal a gyerekkel?!” Ez a kisfilm mély érzelmeket tartalmaz, de teljesen elhalványul a borzalmas gyerekek által. Az összes játék teljes mértékben indokoltan bujkál a terror hadonászó karjai elől. Hogy igazságosak legyünk, ez egy csodálatos teljesítmény volt, figyelembe véve az akkoriban elérhető technológiát. Szóval annak ellenére, hogy a baba valahogy megrémiszt, mégsem lehet gyűlölni a Tin Toy-t.

Knick Knack

év: 1989
moziban, amivel vetítették: Némó nyomában

Ez egy kis hóemberről szól, aki azt a lányt szerzi meg, akit akar, de ez a kisfilm nem olyan mély, mint a Pixar későbbi erőfeszítései bizonyították. Vicces, de semmi különleges nincs benne, bár valószínűleg ez csak személyes vélemény igazából.

Geri’s Game

év: 1997
moziban, amivel vetítették: Egy bogár élete

Geri egy ravasz róka, vagy csak elment az esze. Bármelyik is legyen, rendben van, mert ez az egyszemélyes sakkjátszma nagyon klassz. Az semmiség, ahogy nézed, hogy két játékos játszik. De, ha belegondolsz, hogy ez a két játékos tulajdonképpen csak egy öreg ember, aki saját maga ellen játszik, na az az igazán nagy dolog. Képzeld el, ahogy egy parkban vagy, és nézed ezt az idős embert, ahogy ide-oda csoszog a sakktábla két oldala között, és mikor elkezd győzni/veszíteni, színinfarktust színlel, hogy nyerhessen/veszthessen. Egy klasszikus soha nem megy ki a divatból.

For the Birds

év: 2000
moziban, amivel vetítették: Szörny Rt.

Az nem klassz, hogy piszkálunk másokat, amit ez a kisfilm is bizonyít. Az összes pici csipogó madár biztosan megtanulta a leckét, azáltal, hogy a saját önzőségük miatt a levegőbe repülnek. Miután megkapják a büntetésüket a tombolásukért, csupasz madárként egész cukik. A film többnyire fülsértő csipogással van tele, ami nem túl lendületes. Olyan, mintha az egész film eseménytelenül zajlana. Nem teljesen rossz, de a film emiatt nem képes többet elérni.

Boundin’

év: 2003
moziban, amivel vetítették: A hihetetlen család

Nincs semmi gond ezzel a kisfilmmel, ami a nullára való visszaugrásról és arról szól, hogy ne az elmúló kinézetünkhöz kössük az önbizalmunkat, miközben ugyanazokat a húrokat pengetjük. Talán azért van ez így, mert a beszélgetések valódi mondanivalóval bírnak, nem úgy, mint a többi Pixar kisfilmben. Olyan személytelen, mintha egy kicsit elvenne a film varázsából, amit egyébként a zene és a testbeszéd adna. Ettől persze még jó.

One Man Band

év: 2005
moziban, amivel vetítették: Verdák

Lenyűgöző a képesség, hogy egyszemélyes bandát alakítasz, ahogy maga a kisfilm is. Egyébként ez a kisfilm öröm a fülnek és a szemnek. Plusz, a csavar a kislánnyal egy kedves csavar. Ami engem illet, azt hittem, hogy szét fogja verni őket a hegedűvel.

Lifted

év: 2006
moziban, amivel vetítették: L’ecsó

A helyzetkomikum vicces, de csak bizonyos fokig. Szeretem az elképzelést, ahogy egy űrlény levezet egy emberrablást, és szeretem a végtelen kapcsolótáblát is, de csak azt látom, ahogy egy szegény űrlény sokszor beleveri egy férfi fejét a falba. Elég király, ahogy visszarendezik a házat. Rendben van ez a kisfilm, de nem olyan jó, mint a többi.

Presto

év: 2008
moziban, amivel vetítették: Wall-E

Ez egy nagyon jól eltalált bohózat. Többször megnevettetett különböző alkalmakkal. Az ahogyan a nyuszi próbálja megszerezni a répát egy sapkával, nagyon találékony, és a történetben az egyetlen csavar az, hogy a varázsló miért nem akarja odaadni azt a répát a nyuszinak. Szerintem megmutatta a végén, hogy megtudja menteni magát, csak egy kis fájdalom kell hozzá.

Partly Cloudy

év: 2009
moziban, amivel vetítették: Fel!

Addig, amíg hagyod, hogy a gyerekeid igazi gyerekek maradhassanak, addig ez a történet csodálatos. Nem csak azért, mert tele van kisbabákkal (minden jobb kisbabákkal 🙂 ), hanem mert ez egy megindító történet az igaz barátságról. Valamint azt jó volt látni, hogy Pegasus a Herculesből hogyan is jött a világra. Ki gondolta volna, hogy a görögök tulajdonképpen értik a dolgukat?!

Day & Night

év: 2010
moziban, amivel vetítették: Toy Story 3

Nagyon érdekes ez a történet, ahogy bemutatják, hogy bizonyos területek hogyan viselkednek éjjel és nappal, az valami fantasztikus. A kialakuló barátság pedig egyáltalán nem rontja el. Ráadásul, mikor a történet végén összehangolódnak, majd leoltódnak, az csodálatos.

La Luna

év: 2011
moziban, amivel vetítették: Merida, a bátor

A mese az olasz családról, akik csillagokat festenek a Hold körül, hogy megváltoztassák a fázisait. Ez becsülendő. Egy kor története egy család szemszögéből, ami tele van olyan pillanatokkal, mint a kis csillagocskák. Valamint elképesztően gyönyörű. Szeretném azt hinni, hogy ez a valóságban is így működik.

The Blue Umbrella

év: 2013
moziban, amivel vetítették: Szörny Egyetem

A Pixar szerelmi története két esernyő között. Ez kicsit furán hangzik, de tulajdonképpen nagyon jó kis történet. A kedvenc részem benne az, amikor a városlakók próbálják megmenteni a kék esernyőt, amibe belekapott a szél, nehogy elsodorja a pirostól. Ez valószínűleg sokkal megindítóbb, mint a Disney által készített Paperman.

Lava

év: 2015
moziban, amivel vetítik: Inside Out

Hamarosan…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .